Сряда, 11 Декември 2019 20:34
Волейболистите на Хебър отстъпиха на полския Алурон с 0:3 гейма
Волейболистите на Хебър отстъпиха на полския Алурон с 0:3 гейма Снимка: cev.lu

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) стартираха със загуба в третия по сила европейски турнир – за купата на Претендентите (Challenge Cup). Носителите на Купата и Суперкупата на България отстъпиха като гости на полския Алурон Вирту Варта (Заверче) с българския национал Николай Пенчев в редиците си с 0:3 (21:25, 21:25, 18:25) в мач от 1/16-финалите на надпреварата.

Най-резултатен за Хебър бе Брадли Гънтър с 14 точки (2 аса). 11 точки добави Александар Ляфтов (1 ас, 1 блокада), с 9 се разписа Тодор Алексиев. За победата на Заверче Николай Пенчев приключи с 10 точки (1 ас). Толкова добавиха и Матеуш Малиновски и Петер Верхеес. Реализатор за успеха бе португалецът Алешандре Ферейра със 17 точки (2 блокади).

Така волейболистите, водени от Атанас Петров, ще трябва да гонят успех с 3:0 или 3:1 гейма в реванша в Пазарджик, за да се стигне до т.нар. "Златен" гейм, който ще бъде на родна земя. Срещата ще се изиграе на 18 декември (сряда) от 18:30 ч. в пазарджишката зала „Васил Левски“.

Статистика от мача можете да видите тук.