Неделя, 01 Декември 2019 16:40
Марица записа седма чиста победа в НВЛ-жени
Марица записа седма чиста победа в НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) постигна седмата си поредна чиста победа от началото на сезона в НВЛ-жени и е начело в таблицата с перфектен актив от 21 точки и без загубен гейм. Шампионките победиха като гости Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:13, 25:8) в последна среща от седми последен кръг на първия полусезон в първенството.

Маричанки влязоха в двубоя доста мощно и поведоха със 7:0. При шест точки преднината дойде техническото прекъсването – 12:6. Геймът беше затворен от маричанки с 25:13 след успешна атака на Добрина Христоскова. Във втория гейм Раковски не позволи сериозна разлика още в началото и шампионките поведе със 7:4. При резултат 12:7 за Жълто-сините дойде техническото прекъсване. Марица поведе с 2:0 гейма след грешка от сервис на състезателка на Раковски Савина Патева – 25:13. В третата част шампионките поведоха с 6:1, стигна се до 13:5, а двубоят беше затворен след 25:8.

Реализатор на срещата стана Добрина Христоскова, която направи 18 точки за победителките, следвана от Кремена Каменова с 9 и Силвия Андреева с 8. За домакините най-резултатна стана Стелияна Чакърова с 6 точки.

Класиране в НВЛ-жени след изиграването на срещите от есенния полусезон

klass 2019

Резултати и класиране в НВЛ-жени вижте тук.

Женското първенство на България продължава с два допълнителни турнира (12-14 декември). Осемте участника в НВЛ-жени ще бъдат разделени в две групи по четири, в които ще се играе всеки срещу всеки. Градовете домакини и програмата на турнирите ще бъдат съобщени допълнително.