Събота, 23 Ноември 2019 21:25
Марица (Пловдив) победи ЦСКА и записа шеста поредна победа в НВЛ-жени

Отборите на Марица (Пловдив), Раковски (Димитровград) и Берое (Стара Загора) записаха успехи в шести кръг на НВЛ-жени.

Марица (Пловдив) постигна шестата си поредна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига при жените. Шампионките надиграха гостуващия ЦСКА (София) с 3:0 (25:13, 25:18, 25:21) след 64 минути игра в зала „Колодрума“.

Така Марица е първенец в класирането с 18 точкии и без загубен гейм. ЦСКА заема трета позиция във временното класиране.

Реализатор на срещата стана Алекс Холстън, която направи 17 точки за победителките, следвана Ивета Станчулова с 16 точки за ЦСКА.

Втора победа отбелязаха волейболистките на Раковски (Димитровград), които надиграха като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:19, 25:8, 25:21) в казанлъшката зала „Багира“.

n-227519

С това представителките на Димитровград заемат шесто място във временното класиране с две победи, четири загуби и 7 точки. Тимът на Перун отбеляза шеста загуба и без спечелена точка се намира на осма позиция в подреждането.

С успех се поздрави и тимът на Берое (Стара Загора), който се наложи като гост над Казанлък Волей с 3:1 (23:25, 25:15, 25:18, 25:20) в зала "Багира".

IB  9762

Старозагорки са четвърти в таблицата с 10 точки (3 успеха, 3 поражения), волейболистките на „розите“ са на пето място със 7 точки и същия баланс.

Резултати и класиране в НВЛ-жени вижте тук.