Понеделник, 04 Ноември 2019 21:20
Доруджа 07 надигра чисто Марек с 3:0 гейма в четвъртия кръг на Суперлигата
Доруджа 07 надигра чисто Марек с 3:0 гейма в четвъртия кръг на Суперлигата Снимка: ВК Добруджа 07

Добруджа 07 (Добрич) си върна лидерската позиция в Суперлигата при мъжете. В четвъртия кръг на шампионата, волейболистите, водени от Пламен Христов, надиграха категорично у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:21) в зала "Добротица".

Така добричлии излязоха начело във временното класиране с четири победи, 12 точки и без загубен гейм. Със същия актив от четири победи е шампионът от Нефтохимик 2010, но с по-лоши показатели заема втора позиция в подреждането. Съставът на Марек е на шесто място с две победи, две загуби и 6 точки.

Краси Гайдарски бе обявен за най-полезен състезател след победата над Марек

Добруджа 07: Иван Станев, Иван Крачев, Пламен Шекерджиев, Димитър Маринков, Красимир Гайдарски, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро (Самуил Василев-либеро)

Старши треньор: Пламен Христов

Марек: Чоно Пенчев, Илиян Преспов, Златан Йорданов, Яни Георгиев, Борислав Апостолов, Павел Душков - Владислав Иванов-либеро (Светослав Иванов, Светослав Станков, Костадин Стойков)

Старши треньор: Виктор Карагьозов

В следващия пети кръг на Суперлигата Добруджа 07 гостува на Левски, а дупничани са домакини на Арда (Кърджали). Срещите са в петък (8 ноември).

Резултати и класиране в Суперлигата можете да видите тук.