Неделя, 27 Октомври 2019 20:43
Нефтохимик надигра Дунав с 3:0 гейма и оглави класирянето в Суперлигата

Отборите на Нефтохимик 2010 (Бургас), Хебър (Пазарджик), Монтана и Добруджа 07 (Добрич) продължават без загуба и без загубен гейм, след втория кръг на първата група от волейболното първенство при мъжете – Суперлигата на България.

След като ЦСКА и Левски откриха втория кръг с петгеймова битка, завършила с победа за армейците (3:2), други драми в този кръг нямаше и бяха отбелязани само чисти победи, като цели четири отбора са с еднакъв актив от по две победи и 6 точки.

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) надигра Дунав (Русе) с 3:0 (25:13, 125:7, 25:18) и записа втора чиста победа, след като на старта надигра ЦСКА също с 3:0 гейма. Така бургазлии оглавяват временното класиране с 6 точки и без загубен гейм.

Хебър (Пазарджик) също записа много важна победа, като надигра при домакинството си амбициозния Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:22, 25:17, 25:18). „Тигрите“ също са с две чисти победи и 6 точки, като заемат втора позиция единствено само поради показателите от точковото съотношение спечелени/загубени в геймовете.

Волейболистите на Монтана отбелязаха втора чиста победа, след като надиграха като домакини Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:20, 25:18). Монтанчани също са с 6 точки и без загубен гейм, но заемат трета позиция единствено по фактора точково съотношение в геймовете.

Четвъртият тим с втора чиста победа е съставът на Добруджа 07, който победи като домакин Славия с 3:0 (25:20, 25:16, 25:15). Добруджанци са с 6 точки и са четвърти във временното подреждане.

Първи успех записа отборът на Пирин (Разлог), който победи като гост Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 29:27, 25:23). С това разложани заемат шесто място във временното класиране на Суперлигата.