Четвъртък, 24 Октомври 2019 21:41
ЦСКА надигра Левски София с 3:2 гейма, във втори кръг на Суперлигата при мъжете

Волейболистите на ЦСКА победиха Левски София с 3:2 (25:21, 21:25, 25:15, 24:26, 15:11) в първия мач от втори кръг на Суперлигата на България, който се игра пред около 400 зрители в столичната зала “Васил Симов”.

С този успех „червените“ отбелязаха първи 2 точки актива си, след като на старта на шампионата отстъпиха на Нефтохимик 2010 (Бургас) с 0:3 гейма. Тимът на Левски също записа първа 1 точка, след неубедителния старт, в който загуби гостуването си на Марек с 0:3 гейма.

73154091 2464030567014190 6028255112701411328 n

Получи се равностоен и оспорван двубой, в който двата тима се редуваха в преимуществото си и последователно печелеха отделните части, което докара мача до тайбрек. Особено драматичен бе третият гейм, в който тимът на ЦСКА водеше почти до края, но след 23:21, Левски направи обрат и поведе с 24:23. Домакините успяха да изравнят 24:24, но в решителните моменти „сините“ наложиха волята си с 26:24.

В петата решителна част равенството бе само в началните минути, след което армейците дръпнаха с 8:6. Подкрепян от собствената публика, съставът на ЦСКА успя да запази преднина, стопира всякакви опити на съперника за обрат и спечели тайбрека с 15:11, а с това и крайната победа с 3:2 гейма.

057620191024202648

За най-полезен играч в мача беше избран Мартин Павлов от ЦСКА, който беше най-резултатен с 19 точки (3 аса, 1 блок, 45% ефективност в атака, 30% перфектно и 43% позитивно посрещане). Иван Колев добави още 17 точки (3 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака, 17% перфектно и 33% позитивно посрещане).

За Левски Гордан Люцканов бе най-резултатен с 24 точки (3 аса, 2 блока, 50% ефективност в атака, 15% перфектно и 48% позитивно посрещане). Самуил Вълчинов добави още 14 точки (2 блока, 46% ефективност в атака, 32% перфектно и 58% позитивно посрещане).