Петък, 27 Септември 2019 09:57
Волейболистите на Словения се класираха за финал на Евроволей 2019
Волейболистите на Словения се класираха за финал на Евроволей 2019 Снимка: cev.lu

Мъжкият национален отбор по волейбол на Словения продължава изключително силното си представяне на Европейското първенство, като се класира за големия финал в надпреварата. След победите над България на осминафинала над и вече бившия еврошампион Русия на четвъртфинала, сега състезателите на треньора Алберто Джулиани се наложиха и над световния шампион Полша с 3:1 (25:23, 24:26, 25:22, 25:23) в първия полуфинал на Евроволей 2019.

Двубоят се игра пред близо 11 500 зрители в зала "Дворана Център Стожице" в Любляна, като продължи близо два часа пред екзалтираната публика по трибуните.

Реализатор за успеха на Словения бе капитанът Тине Урнаут с 18 точки (2 блока, 2 аса, 44% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане). Клемен Чебул добави 15 точки (1 блок, 1 ас, 57% ефективност в атака и 52% позитивно посрещане).

224204 CEV EurovolleySI 2019 POL-SLO-152

За Полша натурализираната кубинска звезда Вилфредо Леон завърши с 22 точки (3 блока, 4 аса, 47% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане). Капитанът Михал Кубяк реализира още 14 точки (1 ас, 45% ефективност в атака и 37% позитивно посрещане).

224204 CEV EurovolleySI 2019 POL-SLO-153

Така Словения успя да се класира в спора за титлата на шампионата на Стария континент. Това се случва за втори път след 2015 година, когато словенците загубиха от Франция с 0:3 гейма на еврошампионата в София. Финалът може да се повтори и сега, тъй като в другата полуфинална среща днес (27 септември) един срещу друг излизат "петлите" и Сърбия. Мачът е от 22:00 часа българско време. Големият финал на Евроволей 2019 пък е в неделя (29 септември) от 18:30 часа българско време в Париж.