Четвъртък, 19 Септември 2019 10:12
Волейболистите на България излизат срещу Словения в 1/8-финалите на европейското първенство

Мъжкият национален отбор по волейбол на България ще играе срещу Словения на 1/8-финалите на Европейското първенство 2019. Това стана ясно след изиграване на всички мачове от груповата фаза.

Представителите на Словения загубиха от Русия с 0:3 (21:25, 21:25, 21:25), в последния си мач от група С, на която са домакини в Любляна.Така словенците завършиха на второ място в своята група с три победи, две загуби и 9 точки. Съставът на Русия приключи на първа позиция, с 5 победи и актив от 15 точки. На трето място е Турция, четвърти завършиха представителите на Финландия.

В група А тимът на Франция победи Италия с 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:22) и спечели като домакин своя поток. Италия завърши на втора позиция, България зае трето място, а Гърция приключи в четворката.

70409494 2449485161753287 1382986332669739008 n

Регламентът на Евроволей предвижда на 1/8- финалите да се играе по схемата 1-4 и 2-3, като четирите групи се кръстосват две по две. Отборите от нашата група А играят с тези от група С, като двубоите са в Любляна. Съставите от група B играят с тези от група D.

Мачът между България и Словения ще бъде в събота, 21 септември, в зала "Дворана Център Стожице" в Любляна от 21:30 часа българско време. Преди това от 18:30 ч., в другия 1/8-финал в словенската столица отборът на Русия, който стана победител в група С, играе със състава на Гърция, който зае четвърто място в група А.