Четвъртък, 29 Август 2019 13:40
Волейболистите на България под 19 години ще играят за седмо място на световното първенство в Тунис Снимка: fivb.org
Волейболистите от националния тим на България за юноши под 19 години ще играят за седмо място в крайното класиране на световното първенство в Тунис. Състезателите ни, водени от Пламен Христов отстъпиха на Иран с 0:3 (25:22, 25:22, 25:15), в плейофен мач за разпределение на местата от пето до осмо. Така младите ни "лъвове" ще срещнат за седма позиция загубилия от другата плейофна двойка, която противопоставя Япония и Беларус. Двубоят е от 15:00 ч (б.в).

Българските момчета нямаха време за възстановяване след късния  драматичен сблъсък с Аржентина, в който нашите отстъпиха с 2:3 гейма и 2 точки не им достигнаха да се класират за полуфинали. Въпреки умората и срещата, която се игра по-малко от 12 часа след първата, родните представители се бориха, като в първите два гейм бяха равностойни на иранците.

742220190822190321

В решителните минути обаче съперникът, който е световен шампион от предишното издание на Мондиала, наложи волята си и поведе с 2:0 гейма. Това оказа негативно влияние и в третата част и родните волейболисти нямаха същите съпротивителни сили. Съставът на Иран затвори мача с чиста победа и ще играе за пето място в крайното класиране.

Най-резултатен бе Георги Татаров с 13 точки ( 2 блокади), Самуил Вълчинов завърши с 11 точки (2 аса, 1 блокада) За иранците Бардиа Саадат бе реализатор с 26 точки (2 аса, 3 блокади).

Двубоят за седмо място е утре, 30 август от 11:00 ч.