Четвъртък, 29 Август 2019 00:14
Националите U19 продължават за 5-8 място на световното първенство

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години, който е воден от Пламен Христов, не успя да се класира за полуфиналите на световното първенство в Тунис. Младите ни „лъвове“ отстъпиха на Аржентина с 2:3 (19:25, 25;21, 24:26, 25:21, 13:15) в петгеймов оспорван двубой от четвъртфиналите на надпреварата.

Това е втори драматичен мач за България в рамките на 24 часа, след като на 1/8-финалите нашите надиграха Бразилия с 3:2 гейма. Ситуацията се повтори и на 1/4-финалите, но за съжаление нашите не успяха да повторят подвига си със "селесао". В тайбрека този пък късметът бе на страна на съперника, като малко не достигна на волейболистите ни в решаващите моменти и те отстъпиха с 13:15.

Така тимът ни ще продължава борбата за 5-8 място в крайното класиране. В плейофите за разпределение на местата, родните волейболисти ще се изправят срещу тима на Иран за втори път в турнира. Преди дни националите ни загуиха от съперника с 1:3 гейма в груповата фаза.

0059996543

С най-голям активза България бе Тодор Димитров с 19 точки (2 аса, 2 блокади), 15 добави Георги Татаров (1 ас, 2 блокади). Най-резултатен за победата наИранбе Томас Капогросо приключи с 19 точки (3 аса, 2 блокади), 18 реализира Уилсън Акоста (3 блокади).

Статистика от мача можете да видите тук.

Плейофният мач между България и Иран е на 30 август от 12:00 ч (б.в). Другият плейофен мач - между Япония и Беларус е от 15:00 ч. б.в.

Първият полуфинал от световното противопоставя Аржентина и Русия от 18:00 Във втория полуфинал един срещу друг застават домакините от Египет и Италия от 21:00 ч (б.в).