Събота, 24 Август 2019 20:59
Волейболистите на България под 19 години отстъпиха на Чехия с 0:3 гейма в третия си мач от световното първенство в Тунис Снимка: fivb.com

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 19 години не успя да се противопостави на Чехия на световното първенство в Тунис. Състезателите на Пламен Христов отстъпиха на съерника с 0:3 (22:25, 21:25, 22:25) в третия си двубой от предварителна група В.

Така родните представители отбелязаха трета загуба в турнира и заемат четвъртото място с 1 точка. След този успех съствът на Чехия оглави касирането с 9 точки, с три победи, 1 загуба и мач повече .

Най-резултатни за България бяха Денис Карягин, Николай Захариев и Петър Петров с по 6 точки. За победата на чешкия тим Иржи Микуленк бе реализатор с 13 точки (2 аса).

Статистика и класиране можете да видите тук.

Утре (25 август) България среща Колумбия в 15:00 ч. б.в. В другия двубой за деня Италия се изправя срещу Иран.