Понеделник, 03 Юни 2019 09:49
България отстъпи на Португалия във Волейболната лига на нациите
България отстъпи на Португалия във Волейболната лига на нациите Снимка: fivb.com

България отстъпи с 1:3 (21:25, 25:19, 26:28, 23:25) на Португалия в третия си мач от група 2 на първия уикенд от Волейболната лига на нациите при мъжете. Мачът се игра само 15 часа след предишната среща с домакините от Аржентина. България пропусна шансове да спечели третия и четвъртия гейм срещу Португалия, след като имаше добра преднина. Най-резултатни за България бяха Розалин Пенчев и Николай Учиков с по 15 т.

След изиграния дебютен уикенд Учиков е на трето място при реализаторите с 55 точки, изпреварен само от  Клюка (Русия) с 64 и Нели (Италия) с 57 точки.

България завърши първия уикенд с една победа над претендента Канада, а в последната си среща канадците си наложиха над Аржентина.

През втория уикенд от Волейболната лига на нациите мъжкият национален отбор ще играе в Китай, където съперници ще са домакините (7 юни), световният шампион Полша (8 юни) и Франция (9 юни).