Петък, 22 Март 2019 12:54
Цветан Соколов и Лубе на полуфинал в Шампионската лига
Националът Цветан Соколов и неговият Кучине Лубе (Чивитанова) се класираха на полуфинали в най-престижния евротурнир - Шампионската лига. Волейболистите на Фердинандо де Джорджи надиграха категорично като домакини Динамо (Москва) с 3:0 (25:16, 25:21, 25:21) във втория мач помежду им, изигран в зала "Еуросуоле Форум". В първата среща преди седмица вицешампионите на Италия се наложиха над съперника с 3:2 гейма.

Соколов бе втори по резултатност за победата на Лубе, като реализира 15 точки (1 ас, 2 блокади). Реализатор стана Йоанди Леал с 16 точки (3 аса, 1 блокада). За Динамо холандецът Дик коой завърши с 12 точки (1 ас, 1 блокада), 11 точки добави Романас Шкулявичус (1 блокада).

На полуфинала Лубе среща Скра (Белхатув), който отстрани Зенит (Санкт Петербург) след  "златен" гейм.