Петък, 11 Януари 2019 19:45
Хебър на полуфинал след успех над Марек

Хебър (Пазарджик) започна успешно представянето си пред собствена публика във финалната фаза от турнира за Купата на България, на която е домакин в зала „Васил Левски“. Волейболистите на Атанас Петров се наложиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (30:28, 25:23, 25:13) в мач от 1/4-финалите на надпреварата и се класираха за полуфинал. Съперник на Хебър ще бъде поедителят от двойката Левски – София – Монтана. Двубоят е на 12 януари от 18:30 ч.

Двата тима стартираха равностойно в първия гейм. Домакините повеждаха на няколко пъти, но Марек оказа сериозна съпротива. Драмата бе до краен предел, като борбата и битката беше за всяка точка. В крайна сметка Хебър измъкна драматично гейма с 30:28 при шестата си възможност.

Във втората част гостите продължиха да оказват отпор на домакините, но Хебър отново показа класа и затвори гейма. Това бе преломен момент и в третата част готите нямаха същите съпротивителни сили, като волейболистите от Пазарджик спечелиха мача в три гейма.

Хебър: Стойко Ненчев, Иван Станев, Брадли Гънтър, Венцислав Рагин, Мартин Симеонов, Александар Ляфтов, Петър Каракашев - либеро

Марек: Стефан Георгиев, Ивес Мутабази, Ангел Велков, Светослав Иванов, Борислав Апостолов, Павел Душков, Георги Михайлов - либеро.