Вторник, 04 Декември 2018 23:00
Нефтохимик 2010 се класира за 1/8 финал във втория посила европейски турнир за Купата на ЦЕВ Снимка: cev.lu

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) реализираха пробив в Европа, като продължават напред във втория по сила европейски турнир - за Купата на ЦЕВ. Воденият от Найден Найденов тим надигра като домакин белгийския Пар-Ки (Менен) с 3:2 (25:23, 22:25, 23:25, 30:28, 15:8) в мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, който се игра в бургаската зала "Младост". Така след драматичната загуба с 2:3 гейма в първата среща се стигна до Златен гейм, в който българският шампион успя да надделее с 16:14 и да отстранят съперника.

Така Нефтохимик се класира за 1/8-финалите за Купата на ЦЕВ, където го очаква победителя от норвежкия сблъсък между Фьорде и Викинг ТИФ (Берген). Първият мач между двата тима ще бъде между 18-и и 20-и декември, а реваншът след Нова година.

Реализатор за побдата на Нефтохимик бе руснакът Савелий Поздняков с 24 точки (2 блока, 3 аса, 59% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане), а капитанът Георги Петров добави още 21 точки (2 блока, 63% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане).

Официалната статистика на ЦЕВ от мача можете да видите тук.