Понеделник, 01 Октомври 2018 09:03
Полша спечели титлата на световното първенство по волейбол за мъже 2018
Полша спечели титлата на световното първенство по волейбол за мъже 2018 Снимка: fivb.com

Полша спечели титлата на световното първенство по волейбол за мъже 2018 в Италия и България. Във финалния двубой от надпреварата „Дружина полска“, водена от треньора Витал Хайнен победи Бразилия с 3:0 (28:26, 25:20, 25:23) в зала "Пала Алпитур" в Торино. Така волейболистите на Полша са новият-стар шампион, след като спечелиха златото като домакини на мондиала през 2014 година. Общо в историята това е трета титла за страната.

n-58658

Реализатор за успеха на поляците бе Бартош Курек с 24 точки (2 блокади, 2 аса), Михал Кубяк добави 12 точки (2 блокади). За Бразилия Уолъс де Соуса се отчете с 14 точки, Дъглас Соуса приключи с 11 точки.

GetImage

Отборът на САЩ завърши с бронзовите отличия в шампионата. В двубоя за третото място на надпреварата американците се наложиха над Сърбия с 3:1 (23:25, 25:17, 32:30, 25:19) и завършиха на почетната стълбица, а сърбите оформиха финалната четворка на световното първенство.