Четвъртък, 27 Септември 2018 13:25
Бразилия обърна Русия от 0:2 до победа с 3:2 гейма
Бразилия обърна Русия от 0:2 до победа с 3:2 гейма Снимка: fivb.org
Олимпийският шампион Бразилия започна с успех във финалната шестица на Световното първенство по волейбол за мъже, която се провежда в Торино (Италия). Волейболистите на треньора Ренан Дел Зото сътвориха невероятен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:12) над победителя от Лигата на нациите - Русия, в първия мач от Група I, игран пред около 9000 зрители в зала "Пала Алпитур"

Реализатор за победата на Бразилия стана Уолъс де Соуса с 21 точки (1 блок, 2 аса ). 15 добави Луис Фелипе Фонтелес (2 блокади). За руснаците капитанът Дмитрий Волков приключи с 23 точки (1 блокада, 3 аса), с 19 точки се разписа Максим Михайлов (1 блокада, 3 аса).

GetImage 1

Така Бразилия направи заявка за класиране на полуфиналите на мондиала. Днес, 27 септември олимпийските шампиони ще почиват, докато Русия ще играе с непобедените до момента САЩ. Срещата е от 18,00 часа българско време.

Сърбия също направи сериозна крачка към класиране за полуфиналите на Световното първенство в Италия и България. Момчетата на селекционера Никола Гърбич надиграха домакините от Италия с 3:0 (25:15, 25:20, 25:18) в първия мач от Група J на финалната шестица на шампионата, игран пред близо 12 000 зрители зала "Пала Алпитур" в Торино.