Понеделник, 24 Септември 2018 00:56
Селекционерът на България Пламен Константинов заяви, че тимът ни е имал своите си шансове, но не е успял да ги реализира максимално Снимка: www.fivb.org

Селекционерът на България Пламен Константинов заяви след драматичната загуба от Канада с 2:3 гейма, в последния мач, от втората фаза на световното първенство по волейбол за мъже, че всички са искали победата, но може би такива са реалностите.

“Искаше ни да спечелим последния мач, за да сме по-напред в класирането, но в крайна сметка реалностите може би са такива, че някои неща не ни достигат. Имахме и своите си шансове, но не успяхме да ги реализираме максимално. Може би трябва да съжаляваме най-много за първия мач с Иран. Това е двубоят, който трябваше най-концентрирано и най-внимателно да го изиграем, на максимални обороти, както изиграхме втория тук в София. Тогава можеше да бъде и по-лесно. Разбира се, и усещането за мача с Полша, който отиваше на тайбрек, и тази точка даже можеше да ни остави в играта след вчерашните резултати. Тогава вече знаеш, че играеш в мач за влизане във финали. Когато се получиха тези резултати, както загубата от САЩ, може да има и някакъв момент и на демотивация, на съжаление, на преживяване, че в крайна сметка не си успял да стигнеш до финалите. И може би и това повлия за днешното начало, но хубавото е, че се събудиха след това заради публиката. Позитивът е, че се върнахме от 0:2 след два ужасни гейма”.