Събота, 22 Септември 2018 20:15
Канада надигра Иран с 3:2 гейма в столичната зала "Арена Армеец"

Канада се наложи след петгеймова битка над Иран с 3:2 (25:20, 20:25, 25:15, 23:25, 15:12) във втора среща от група G в София, от втората фаза на световното първенство по волейбол в България и Италия, изиграна в "Арена Армеец" в София.

Реализатори за канадския тим бяха Джон Гордън Перин и Никълъс Хоуг с по 29 точки (3 блокади, 1 ас) (1 блокада, 4 аса). За иранците Амир Гафур завърши с 24 точки (1 блокада), 17 добави Милад Ебадипур.

n-57758

След успеха Канада заема четвъртата позиция във временното класиране на група G, с 11 точки (4 победи, 3 загуби), Иран е трети, с точка повече и същия брой успехи и поражения. Водач е САЩ с шест победи от шест мача, на втора позиция е България с четири победи и две загуби, като класирането е преди днешния мач между двата тима.

Утре, 23 септември "кленовите листа" се изправят срещу България от 20:40 ч. В първата среща за деня , Иран играе със САЩ от 17:00 ч.