Неделя, 16 Септември 2018 20:42
Финландия записа трудна победа над Пуерто Рико

Финландия записа втори успех на световното първенство по волейбол в България и Италия, след като победи драматично Пуерто Рико с 3:2 (25:19, 25:23, 27:29, 21:25, 15:10) в оспорвана битка в мач от група D, който се игра в зала „Конгресна“ във Варна.

Състезателите на Томас Самелвуо диктуваха положението на терена в първите два гейма, след което позволиха на пуерториканците да се разиграят и измъкнат следващите два гейма. В петата решителна част финландците се стабилизараха, върнаха в играта и надделяха, като се поздравиха с крайната победа.

fin3

Най-резултатен бе Елвис Крастинс с 18 точки (1 ас), 16 добави Урпо Сивула (1 ас, 1 блокада). За Пуерто Рико Морис Торес "избухна" с рекордните 37 точки (1 блокада, 4 аса).

След този успех Финландия е четвърта с 5 точки (2 победи, 2 загуби), Пуерто Рико е на пета позиция с 1 точка (4 поражения). Лидер е Полша с 9 точки.

Утре, 17 септември волейболистите на Пуерто Рико играят с Куба, а Финландия почива.