Събота, 15 Септември 2018 23:30
Полша записа трета победа във Варна

Отборите на Иран и Полша продължават без загуба във Варна, в група D от световното първенство по волейбол за мъже в България и Италия. И двата тима записаха трети успех, като са в челото на класирането.

В първата среща от програмата Иран се наложи над Куба с 3:1 (17:25, 25:18, 25:22, 25:19) в мач, който се игра пред солидна иранска агитка в Двореца на културата и спорта във Варна.

Най-резултатен бе Амир Гафур с 14 точки (2 блокади, 1 ас), 13 добави Мохамадджавад Манавинеджад (1 блокада). За Куба Осниел Мелгарехо приключи с 22 точки (1 блокада, 2 аса).

Iran 2018

Полша също показа стабилност, като надигра Финландия с 3:1 (25:20, 26:28, 25:16, 25:15 във втория двубой от деня.

Най-резултатен бе Артур Шалпук с 19 точки ( 2 блокади), Матеуш Биениек завърши с 14 точки (3 блокади, 1 ас), Бартош Курек добави 13 точки (1 блокада, 2 аса). За "суоми" Самули Каисласало приключи с 14 точки (3 блокади).

След този кръг отборите на Полша и Иран са с еднакъв актив 9 точки и 2 загубени гейма, като само точковото съотношение дава предимство на поляците за първата позиция. Финландия е четвърта с 3 точки (1 победа, 2 загуби).

Утре  16 септември волейболистите на Полша почиват, а финландците играят срещу Пуерто Рико. От 20:30 ч България се изправя срещу Куба.