Събота, 15 Септември 2018 23:08
Канада надигра Китай с 3:1 и оглави класирането в група В в Русе

Все по-интересно става в предварителна група В в Русе, от световното първенство по волейбол в България и Италия, а след мачовете от четвъртия ден интригата за класирането е голяма.

Канада продължава възходящата си линия, като записа трета поредна победа в потока. Представителите на „кленовите листа“ надиграха Китай с 3:0 (25:22, 25:19, 21:25, 25:23 пред около 1000 зрители в „Арена Монбат“.

С това момчетата на Стефан Антига имат 9 точки и оглавиха касирането, като са сигурни участници в следващата фаза на мондиала. Китай записа трета загуба до момента и шансовете за продължаване напред са почти минимални.

Canada 2

Голямата изненада дойде от тима на Холандия, който надигра олимпийския шампион Бразилия с 3:1 (21:25, 25:20, 25:20, 25:21) пред близо 4000 запалянковци в „Арена Монбат“ в Русе. Така холандците извоюваха първи успех над съперника след 52 години!

С този невероятен успех Холандия завърза възела на група В и направи интрига във временното класиране. Волейболистите на „лалетата“ заемат трета позиция с две победи, една загуба и 6 точки. Базилия се смъкна на четвърто място в таблицата с две победи, една загуба и 5 точки. Лидер е Канада с три чисти победи и 9 точки в актива си, следвана от Франция с две победи, една загуба и 7 точки.

Holand Men Brazil 2018 1

Най-полезни за холандския тим станаха Вуутер Тер Маат (1 блок, 2 аса) и Тийс Тер Хорст (2 блока) с 16 и 15 точки за победата. За олимпийските шампиони от Бразилия Дъглас Соуса (1 ас) и Лукаш Сааткамп (2 блока, 1 ас) се отчетоха с по 13 точки.