Четвъртък, 26 Юли 2018 23:21
Младите ни волейболистки отстъпиха на Сърбия с 0:3 гейма и отбелязаха първа загуба на Балканиадата
Националният отбор по волейбол на Блъгария за девойки под 16 записа първо поражение на Балканиадата в Сомбор (Сърбия). Младите волейболистки, водени от Теодора Бечева и Диян Боюклиев отстъпиха на домакина Сърбия с 0:3 (17:25, 13:25, 16:25) във втория двубой от надпреварата.

Представителките на Сърбия доминираха на терена през цялото време, като не допускаха особена съпротива от опонентките си. В първата и третата част българските момичета се опитаха да скъсят, част от дистанцията, но не успяха да направят обрат.

Така родните представитеки имат победа и загуба досега. След този успех представитерките на Западната ни съседка оглавяват временното класиране с 6 точки, "лъвиците" са четвърти с 3 точки. Втори е тимът на Турция също с 6 точки, трети са румънските състезателки с една победа.

Утре България се изправя срещу Турция, а двубоят е от 18:45 ч (б.в).