Сряда, 25 Юли 2018 16:07
Националите ни под 17 години записаха втора чиста победа на Балканиадата в Турция
Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години продължава успешния си път на Балканиадата в Турция, като записа втора чиста победа в груповата фаза. Младите ни "лъвчета" надиграха Черна гора с 3:0 (25:21, 25:15, 25:9) само за 53 минути игра и отново бяха безапелационни в своето представяне. В първи мач нашите момчета се наложиха и над Румъния също категорично с 3:0 гейма.

Тимът на България показа една класа над съперника, като доминираше изцяло в мача. Родните оставиха съперника на едва 9 точки в третата част, като реализираха 23 аса в мача!

Реализатор за победата на България стана Войн Войнов с 12 точки (5 аса, 4 блокади). Георги Тартаров добави 7 точки за успеха (2 аса).

С този успех на практика тимът ни се класира за полуфинали, въпреки, че има още един мач от груповата фаза.  Съставът ни е водач в групата с две чисти победи и пълен актив от 6 точки. Утре, 26 юли волейболистите ни срещат Гърция, а двубоят е от 19:00 ч (б.в).