Петък, 22 Август 2014 09:48
Девойките с победа срещу Естония

Българският национален отбор за девойки старша възраст записа победа с 3-0 гейма срещу отбора на Естония на провеждащото се в Естония и Финландия Европейско първенство.

Така, българките финишират на четвърто място в група I с 5т.от четири мача и ще играят за разпределение на местата от 5 до 8 на шампионата.

Младите лъвици не оставиха шанс на домакините от Естония във вчерашния мач.

В първия сет възпитаничките на ст.треньора Петър Дочев демонстрираха по-стабилна игра и резонно затвориха при 25-21 в своя полза. Във втория гейм българките диктуваха развоя на събитията и спечелиха с 11-точкова разлика при 25-14. Отборът на Естония затрудни най-много нашите в третия сет, но успяхме да спечелим при 25-23.

За България най-резултатна с 21т.стана Мирослава Паскова, а 18 добави капитанът Гергана Димитрова.

В събота България среща Русия от 14:00ч.