Събота, 16 Август 2014 22:57
Девойките стартираха на Европейското с победа

Националният отбор на България за девойки старша възраст стартира с победа участието си на Европейското първенство в Естония и Финландия.

Възпитаничките на ст.треньора Петър Дочев се справиха с отбора на Холандия в напрегнат мач в пет гейма.

В първия нашите момичета отстъпиха с 21:25, но реагираха веднага във втория при 25:14, с което и изравниха геймовете.

Третият сет отново беше за българките – 25:21, но в четвъртия холандките показаха по-голяма воля и в крайна сметка вкараха мача в тайбрек след 25:21 в своя полза.

Младите български лъвици сложиха точка на спора в този двубой, след като в петия гейм не оставиха шансове на противничките си и затвориха при 15:8.

За България отново най-добре се представиха лидерките на тима Гергана Димитрова и Мирослава Паскова. Капитанът Димитрова отбеляза 27 точки, а Паскова добави 17.