Събота, 21 Април 2018 17:57
Националният отбор за жени под 17 години завърши на 4-о място в крайното класиране на Европейското първенство по волейбол в София.

Националният отбор за жени под 17 години завърши на 4-о място в крайното класиране на Европейското първенство по волейбол в София. В спора за бронзовите медали най-малките ни „Лъвици“ се бориха до последната точка, но загубиха от Турция с 1-3 (21-25, 20-25, 25-21, 25-19) в зала „Христо Ботев“.

Александра Георгиева изигра поредния си невероятен двубой на шампионата и стана топреализатор с 26 точки. 16 добави капитанът на тима ни Мария Йорданова. За победителките Сабире Карачаова отбеляза 19.

Статистика от срещат може да видите тук.

С класирането си сред първите 6 отбора волейболистките ни си осигуриха място на Световното първенство за жени под 18 години през 2019-а.