Четвъртък, 22 Март 2018 12:20
Националът Краси Георгиев и Равена се класираха за финал в Challenge cup
Националът Красимир Георгиев и тимът на Порто Робур Коста Бундже (Равена) се класираха за финал в третия по сила европейски турнир - за Купата на претендентите (Challenge cup). Отборът от Равена победи като гост турския Малийе Мили Пиянго (Анкара) с 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:19) във втория мач между двата състава от полуфиналите на надпреварата. Така, след загубата в първата среща с 0:3 гейма, развоят стигна до Златен гейм. В него италианците надиграха драматично домакините с 16:14 и се класираха за финал.

Краси Георгиев бе втори по резултатност за своя тим, като приключи с 13 точки (2 блокади). Топреализатор бе Паул Бухегер с невероятните 35 точки (5 аса, 2 блокади). За Малийе Михайло Станкович приключи с 18 точки (2 аса, 2 блокади).

KG

На финала Краси Георгиев и съотборниците му ще се изправят срещу Олимпиакос (Пирея) и Тодор Алексиев, като ще има българско дерби за титлата.