Четвъртък, 08 Февруари 2018 13:52
Петя Баракова, Славина Колева и тимът им „Волей Алба-Блаж“ постигнаха четвърта победа в най-престижния европейски турнир след 3:2 (15:25, 25:21, 20:25, 28:26, 15:13) над френския „Мюлхауз“.

Две победи постигнаха българските волейболистки във волейболната Шампионска лига снощи. Петя Баракова, Славина Колева и тимът им „Волей Алба-Блаж“ записаха четвърти успех в най-престижния европейски турнир след 3:2 (15:25, 25:21, 20:25, 28:26, 15:13) над френския „Мюлхауз“.

Баракова изигра силен мач за победителките и завърши с 2 точки, от които един ас и една блокада. Славина Колева се появи в игра в решаващия тайбрек, но не отбеляза точка. Най-резултатна стана Ана Клегер с 31 точки. За „Мюлхауз“ Брит Ерботс приключи с 18 точки.

„Алба-Блаж“ е лидер в своята група с 4 победи, а съперничките им са трети с 1 успех.

В другия двубой от тази Група А, втори успех постигнаха Мира Тодорова и Гергана Димитрова, които играха за „Волеро“ (Цюрих) при победата над „Девелопрес Скайрес“ (Жешув) с 3:1 (25:16, 18:25, 25:22, 25:22).

Тодорова изигра страхотен мач за победителките и стана втора по резултатност с 16 точки. Гери Димитрова се появи за кратко на терена през втория и третия гейм, но не записа точка. Топреализатор стана Александра Лазич с 21 точки. За полския гранд Хелен Русо приключи с 16 точки.

В класирането „Волеро“ е на второ място със 7 точки след 2 победи и 2 загуби.

Класирането във всички групи може да видите тук.