Четвъртък, 01 Февруари 2018 13:49
Централният блокировач на мъжкия национален отбор по волейбол Алекс Грозданов и неговият тим „Калцедония“ (Верона) се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на ЦЕВ.

Централният блокировач на мъжкия национален отбор по волейбол Алекс Грозданов и неговият тим „Калцедония“ (Верона) се класираха за 1/4-финалите на турнира за Купата на ЦЕВ. Италианският отбор надигра „Дукла“ (Либерец) с 3:0 (25:19, 25:16, 28:26) в реванша от 1/8-финалите.

Центърът влезе в игра като резерва във втория гейм и прекара цялата трета част на терена, като отбеляза 4 точки, от които 2 блокади. Най-резултатен стана Тончек Щерн с 10 точки. За „Дукла“ Ян Щокр завърши с 13.

В следващия кръг Грозданов и съотборниците му се изправят срещу победителя от двойката „Монпелие“ – „Шахтьор“ (Солигорск).

В третия по сила европейски клубен турнир – Купата на претендентите, Мирослав Градинаров и неговият „Бенфика“ (Лисабон) се класираха за 1/4-финалите. Португалските шампиони спечелиха и реванша срещу „Стяуа“ (Букурещ) с 3:1 (25:19, 19:25, 25:15, 28:26).

Градинаров изигра страхотен мач и завърши с 16 точки. Топреализатор стана Уго Фернандо Гаспар с 24. За Стяуа Киприан Матей приключи с 21.

В следващия етап „Бенфика“ се изправя срещу италианския „Равена“ с друг национал в състава си Красимир Георгиев. Тимът на Фабио Соли елиминира друг клуб от Чехия „Волейбол Бърно“ след победа на реванша с 3:0 (25:23, 29:27, 25:23). Българинът остана извън групата за своя тим.