Четвъртък, 01 Февруари 2018 09:11
Волейболистите на Монтана се класираха за 1/4-финал в Европа

Мъжкият отбор на Монтана продължава да пише клубната си история, като се класира за четвъртфиналите в третия по сила евротурнир - за Купата на Претендентите (CIhallenge cup) след като елиминира гръцкия Фойникас (Сирос) с Боян Йорданов в редиците си.

Волейболистите, водени от Даниел Пеев отстъпиха при гостуването си в Гърция с 2:3 (31:29, 22;25, 25:23, 22:25, 12:15), но след успех с 3:1 гейма в първия мач у дома,  продължават в следващия етап на турнира.

С най-голям актив за монтанчани бе Аспарух Аспарухов завърши с 14 точки (2 блокади). Съотборникът му Кирил Клетс добави 13 (3 аса), а Борис Наков записа 12 (1 ас, 4 блокади)  за Монтана.

За домакините Боян Йорданов отново бе най-резултатен с 19 точки (2 аса).

Статистика от мача можете да видите тук.

В следващия кръг, на 1/4-финалите на надпреварата, тимът на Монтана ще срещне турския Малие Мили Пиянго (Анкара), който с две победи отстрани Строител (Минск).