Четвъртък, 18 Януари 2018 09:06
Монтана надигра гръцкия Фойникас с 3:1 гейма и продължава победния си ход в Европа

Мъжкият отбор на Монтана победи като домакин гръцкия Фойникас (Сирос) с 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:23)  в първия мач между двата тима, от 1/8 финалите на третия по сила европейски турнир – за Купата на Претендентите.

С този успех волейболистите, водени от Даниел Пеев продължават отличното си представяне, в дебютното си участие на европейска сцена и направиха първа крачка към класиране на 1/4 финал. Двубоят изпълни докрай зала „Младост“, като се създаде страхотна атмосфера.

Капитанът на гостите – националът Боян Йорданов бе посрещнат с аплодисменти от феновете. Малка група от Гърция пристигна в Монтана, за да подкрепя своя отбор.

215505 KBON1877

Получи се равностойна битка, но домакините устояха на по-опитния състав на гърците и изковаха крайната победа. Изпълнени с желание за себедоказване след Купата, волейболистите от Монтана показаха много дух и воля, като изненадаха съперника и дадоха само гейм в мача.

215738 KBON1524

Най-резултатен за домакините бе Аспарух Аспарухов, който завърши с 20 точки за домакините, Златко Кьосев добави 18 (3 аса) за победата.

Реализатор в мача бе диагоналът на Фойникас Боян Йорданов. Българинът записа 23 точки (1 блокада).

Реваншът е на 31 януари в Сирос от 18:00 ч (б.в).