Четвъртък, 21 Декември 2017 11:16
Волейболистите на Левски загубиха гостуването си в Холандия, а след това и Златния гейм
Тимът на Левски София отстъпи като гост на холандския Орион (Дьотинхем) с 0:3 (25:27, 20:25, 21:25) в мач-реванш от 1/16-финалите на Купата на Претендентите (Challenge Cup). Така, след победата в София с 3:1 и последвалата загуба в Дьотинхем, развоят между двата тима достигна до  "златен" гейм. Той се игра на холандска земя, като "сините" отстъпиха драматично с 13:15.

С това тимът на Левски София приключи участието си в третия по сила европейски турнир. Съставът на Орион придължава напред на 1/8 финали за Купата на Претендентите, като ще срещне Газпром-Югра (Сургут)

Най-резултатни за "сините" бяха Евгений Банов и Смилен Мляков с по 15 точки (2 аса, 3 блокади) (1 ас, 2 блокади). За домакините Йорис Марселис завърши с 21 точки (3 аса, 2 блокади).