Сряда, 20 Декември 2017 10:15
Волейболистите на Нефтохимик не успяха да се преборят с Дукла (Либерец)
Волейболистите на Нефтохимик не успяха да се преборят с Дукла (Либерец) Снимка: cev.lu

Шампионът в Суперлигата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ. Воденият от треньора Найден Найденов тим отстъпи у дома на Дукла (Либерец) с 0:3 (18:25, 21:25, 18:25) мач-реванш от 1/16-финалите на турнира, игран в пълната зала "Младост" в Бургас.

По този начин след две загуби, съответно с 2:3 гейма като гости и 0:3 гейма у дама, волейболистите от Бургас приключиха участието си в Европа, след като преди това не успяха и в квалификационната фаза на Шампионската лига. Тимът на Дукла  се класираха на 1/8-финалите за Купата на ЦЕВ.

183908  MG 8222

Най-резултатен за Нефтохимик бе Валентин Братоев с 12 точки (1 блок, 1 ас, 53% ефективност в атака, 43% позитивно и 29% перфектно посрещане). За тима на Дукла над всички за пореден път беше Ян Щокър със страхотните 19 точки (5 аса, 1 блок и 57% ефективност в атака) за победата.