Петък, 08 Декември 2017 11:14
Нефтохимик 2010 запазва шансове да продължи напред за Купата на ЦЕВ
Нефтохимик 2010 запазва шансове да продължи напред за Купата на ЦЕВ Снимка: cev.lu
Нефтохимик 2010 (Бургас)  отстъпи като гост на чешкия Дукла (Либерец)  с 2:3 (25:17, 22:25, 25:21, 14:25, 11:15) в първи  мач от 1/16-финалите, на втория по сила европейски турнир за Купата на ЦЕВ (CEV cup).

Българският тим имаше шансове да извоюва крайната победа, като водеше с 2:1 гейма. За съжаление пробивът не бе осъществен, а класният тим на Дукла се върна в играта в четвъртата част. В тайбрека домакинството си каза думата и волейболистите на Либерец не позволиха повече изненади. Те взеха преднина, надделяха и се поздравиха с крайния успех.

205618 023 DR176992

Най-резултатен за успеха на Дукла беше Ян Щокър с 26 точки (1 ас, 2 блока и 61% ефективност в атака). За Нефтохимик Валентин Братоев реализира 18 точки (3 аса, 1 блок, 58% позитивно посрещане и 48% ефективност в атака), а Олександр Стаценко се разписа със 17 точки (2 блока и 47% ефективност в атака).

185521 010 DR176714

Реваншът е на 19 декември от 20:00 часа в зала „Младост” в Бургас. При победа на бургазлии с 3:0 или 3:1 те отстраняват съперника. При победа с 3:2 гейма ще се играе Златен гейм. При нова загуба отпадат от по-нататъшна надпревара.