Четвъртък, 09 Ноември 2017 09:03
Нефтохимик взе само гейм на Фридрихсхафен в Шампионската лига

Нефтохимик 2010 (Бургас) загуби от Фридрихсхафен (Германия) с 1:3 (19:25, 19:25, 28:26, 18:25) в първия мач между двата тима, от трета фаза на Шампионската лига, който се игра в бургаската зала „Младост“.

Така българския първенец е с минимални шансове за продължаване в групите на най-престижния европейски клубен турнир. Реваншът е на 12 ноември (неделя) в Германия, като волейболистите от Бургас се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1, за да се стигне до Златен гейм.

Дебют за Нефтохимик направи украинският диагонал Олександър Стаценко, който показа много добро ниво и спомогна за спечелването на третия гейм за домакините. Гостите от Германия, които бяха сочени за предварителен фаворит, диктуваха темпото в по-голямата част от мача, като не позволиха изненади и постигнаха победа, само с един загубен гейм.

203955  MG 5706

Най-резултатен за успеха на Фридрихсхафен беше Даниел Малеша със 17 точки (блока и 60% ефективност в атака). За Нефтохимик Олександр Стаценко завърши с 19 точки (1 блок и 50% ефективност в атака), а Валентин Братоев добави 15 точки (2 аса, 1 блок, 73% позитивно посрещане и 33% ефективност в атака).