Сряда, 08 Ноември 2017 10:51
Марица отстъпи след петгеймова битка на руския Енисей

Тимът на Марица (Пловдив) стартира с драматична загуба в трети кръг на Шампионската лига, след като отстъпи на Енисей (Красноярск) с 2:3 (25:21, 25:18, 22:25, 20:25, 14:16) в първия двубой помежду им, който се игра в зала „Колодрума“.

Старши треньорът Иван Петков заложи на следния стартов състав: Лора Китипова (разпределител), Симона Димитрова (диагонал), Таня Петкова, Кремена Каменова - посрещачи, Нася Димитрова, Виктория Григорова - центрове, либеро - Жана Тодорова/Ивелина Монова.

180633 KBA 0213

Родните представителки започнаха стабилно, като поведоха с 2:0 гейма, но за съжаление не успяха да спечелят и третата част. Гостенките се активизираха, направиха обрат и докараха мача до тайбрек.

В петата, решителна част двата съперника се бориха до последно, като драматизмът стигна до връхната си точка. В решителните моменти обаче Енисей показа повече устойчивост и надделя, като записа и крайната победа.

173557 KBA 9796

С най-голям актив за Марица бе Нася Димитрова с 21 точки (1 ас, 5 блокади), толкова добави и Кремена Каменова (1 ас, 2 блокади). За Енисей Мария Фролова приключи с 22 точки (1 ас, 1 блокада).

Официалната статистика на ЦЕВ вижте тук.

Реваншът в Русия е на 11 ноември (събота) от 12:00 ч. б.в., като шампионките задължително трябва да постигнат победа, като при 3:0 или 3:1 те ще продължат напред, а при 3:2 ще се доберат до Златен гейм, който ще определи кой от двата тима ще премине в груповата фаза на турнира.

Загубилият в трети кръг напуска надпреварата и ще играе във втория по престиж турнир - този за Купата на ЦЕВ, срещу Хемеенлина (Финландия) през декември.