Петък, 27 Октомври 2017 13:14
Николай Учиков и УПЦН (Сан Хуан)  изпуснаха Купата на Аржентина
Николай Учиков и УПЦН (Сан Хуан) изпуснаха Купата на Аржентина
Двама български волейболисти не успяха да вдигнат Купата на Аржентина, като тимовете им завършиха на второ и трето място в надпреварата. Николай Учиков и неговият УПЦН (Сан Хуан) изпуснаха след петгеймова драма да спечелят Купата, след като отстъпиха на Сиудад Волей с 2:3 (21:25, 22:25, 25:23, 25:21, 11:15) във финалния двубой на турнираи и останаха със среброто.

Българинът бе топреализатор за тима си със страхотните 29 точки (2 блокади), по 10 забиха Николас Ласо и Хавиер Филарди (3 блокади). За "гражданите" Езекиел Паласиос завърши с 24 точки (2 аса, 1 блокада).

С това Учиков застава на лидерската позиция в класацията на реализаторите в първенството със 118 точки, втори и трети са Езекиел Паласиос и Сантяго Дариду от Сиудад Волей с 93 и 89 точки.

00691169

Трофеят е първи за Сиудад, a отборът на УПЦН губи трети финал в историята си (след 2009 и 2014 г.)

Националът Розалин Пенчев пък завърши с бронзовите отличия за Купата на Аржентина. Българският волейболист и неговият Персонал (Боливар) победиха категорично Либертад Бурги с 3:0 (26:24, 26:24, 25:20) в малкия финал на надпреварата и приключиха на третото място.

Penchev Attack Copa 2017

Розалин Пенчев бе на терена в първите два гейма и записа 6 точки в актива си (1 ас), най-резултатен бе Габриел Аройо с 8 точки (1 блокада). За Либертад Кристиан Перен заби 12 точки (1 ас, 1 блокада).

С третото си място  Персонал подобри класирането си от миналата година, когато завърши четвърти.