Понеделник, 28 Август 2017 23:59
(1 глас)
България срещу Финландия в плейофите на Европейското

Мъжкият национален отбор на България ще играе с Финландия в плейофите за попълване на четвъртфиналите, от втората фаза на Европейското първенство в Полша. Това стана официално ясно, след като домакините от "Дружина полска" победиха Естония с 3:0 (25:21 , 26:24, 25:22 ) в последния мач от група А на шампионата.Така, поляците завършиха на второ място в групата си, а финландците останаха трети.

Припомняме, че родните представители завършиха втори в крайното касиране в група С, след като по-рано тази вечер победиха категорично вицешампиона от 2015-а Словения с 3:0 гейма.  Това бе втора загуба за словенците, които останаха на трета позиция в нашата група

pol A

Pol C

Според схемата на турнира,втората фаза противопоставя отборите от групите А и С, като и тимове от групите B и D (2С-3А и 2А-3С, както и 2В-3D и 2D-3B). Така България среща третия отбор от група А - Финландия. Срещата по предварителна програма е насрочена за сряда (30 август) от 18:30 часа (б.в) в зала "Таурон Арена" в Краков. Победителят от плейофа ще се класира за 1/4-финалите, където го очаква Сърбия, която спечели първото място в група А.

Словенците, които останаха 3-и в група С, пък ще играят в плейофната фаза срещу световните шампион от Полша. Този мач е също в сряда (30 август) от 21:30 часа. Победителят от двубоя ще срещне на 1/4-финалите отбора на Русия, който стана първи в група С.

Прочетена 2314 пъти Последно променена в Вторник, 29 Август 2017 09:16