Сряда, 23 Август 2017 18:06
България с втора победа на световната квалификация в Холандия

Женският национален отбор по волейбол на България записа втора поредна победа на световната квалификация в Ротердам (Холандия). Националките ни успяха да надиграят коравия тим на Чехия с 3:1 (18:25, 26:24, 25:16, 25:21) във втория си мач от турнира. С този успех „лъвците“, водени от селекционера Иван Сеферинов вече имат актив от 6 точки и продължават успешния си път за квота за Мондиал 2018.

Волейболистките ни показаха, че могат да се борят до край, като на два пъти направиха страхотен обрат в мача. След като отстъпих първата част, във втората нашите се пребориха за спечелването му в най-важните моменти, като изравниха резултата. В четвъртата част отново напористите чехкини водеха в резултата до двадесета точка, но националките ни съумяха отново да наложат волята си и спечелиха гейма, а с това и крайната победа с 3:1.

Реализатор за победата на България бе Елица Василева с 19 точки. Добриана Рабаджиева и Емилия Димитрова добавиха по 15 точки за успеха.

Статистика от мача вижте тук.

В третия си мач тимът ни излиза срещу Гърция, а двубоят е на 24 август от 15:30 ч (б.в)

Прочетена 1161 пъти Последно променена в Сряда, 23 Август 2017 18:11