Вторник, 22 Август 2017 17:44
България с победен старт на световната квалификация в Холандия

Женският национален отбор по волейбол на България надигра Словения с 3:1 (25:18, 25:19, 20:25, 25:22 ) в първия си мач, от група G на световната квалификация в Ротердам (Холандия). Така волейболистките ни отбелязаха победен старт в турнира и записаха 3 точки в актива си.

Родните представителки започнаха отлично в мача, като бяха водещата фигура на полето в първите две части на мача. Словенките обаче не се предадоха, като изненадаха „лъвиците“ в третия гейм. Съперничките поведоха с 16:11 и въпреки всички опити на нашите за обрат, те не изпуснаха инициативата докрай, като спечелиха 25-тата точка и намалиха разликата на 1:2 гейма.

В четвъртата част волейболистките на България отново намериха вярната посока в играта. „Лъвиците“ не допуснаха повече обрати, наложиха волята си и спечелиха, а с това и крайната победа с 3:1 гейма.

Реализатор за победата на България стана Емилия Димитрова с 15 точки (2 аса, 38% в атака). Добриана Рабаджиева добави 11 точки за успеха (3 аса, 44% в атака).

Статистика от мача можете да видите тук.

Утре, 24 август, тимът на България излиза срещу Чхия, а двубоят е отново от 15:30 ч (б.в)

Прочетена 905 пъти Последно променена в Сряда, 23 Август 2017 11:58