Петък, 21 Юли 2017 00:12
България със страхотна победа над САЩ на Световното в Мексико

Националният отбор по волейбол на България за девойки под 20 години надигра САЩ с 3:2 (16:25, 26:24, 19:25, 25:23, 15:12) в третия си мач от група F, от първата осмица на Световното първенство в Мексико. Така младите ни волейболистки, водени от треньора Димо Тонев отбелязаха първа победа, във втората фаза на Мондиала.

Двубоят продължи повече от два часа борба, като „лъвиците“ показаха характер и се бореха до край. Нашите изоставаха с 1:2 гейма, но успяха да изравнят играта и да наложат волята си в петата решителна част, което им донесе и крайния успех.

Най-резултатна за победата на България бе Моника Кръстева с 25 точки (4 блокади). Съотборничката й Елена Бечева добави 22 точки (4 аса) за успеха. С 18 остана Александра Миланова (1 блокада, 3 аса).  За САЩ Лиа Едмънд отбеляза 17 точки (3 блокади).

Така България завърши на трето място в група F, след като като има 1 победа и 2 загуби. Представителките на САЩ са четвъри без победа. Двата тима продължават участиeто си в първата осмица на Световното, като ще спорят за разпределение на местата от пето до осмо. По регламент и ввъв втората четворка се играе се на кръст, като родните волейболистки, които са трети в група F ще имат за съперник завършилият на четвърто място тим в другата група Е.

Япония и Китай спорят в късен мач да първото място в група F, като и двата тима се класираха за финалната четворка на Мондиала.

Прочетена 1156 пъти Последно променена в Петък, 21 Юли 2017 00:23