(0 гласа)
Националите под 17 години стартираха с победа на Европейското първенство
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години започна с победа на Европейското първенство, което се провежда в турския град Коня.

В първия си мач от предварителна група А, „лъвчетата“ победиха Холандия с 3:1 (22:25, 30:28, 26:24, 25:12) след близо 105 минути игра и така започнаха по-най-добрия начин участието си на Евроволей 2017.

Мачът бе изключително оспорван и труден, като премина през много обрати. След като изпуснаха първия гейм, след това младите ни национали, водени от Драган Иванов показаха голям характер и воля за победа, като пребориха съперника в решителните моменти. В последната четвърта част тимът на България бе безапелационен, като поведе ударно с 12:3 и остави съперника на едва 12 точки.

163412 17

Реализатор за победата на България бе Петър Петров с 23 точки. Самуил Вълчинов завърши с 18 точки за успеха.

Статистика от мача вижте тук.

В първия мач от група А тимът на Сърбия надигра Гърция с 3:1 гейма. В последната среща за деня от групата Турция играе с Финландия.

Във втория си мач от група А, отборът на България се изправя срещу Сърбия, а двубоят е на 4 юли от 14:00 ч.

Прочетена 951 пъти Последно променена в Понеделник, 03 Юли 2017 19:07