Понеделник, 21 Април 2014 19:26
Девойките на България с първа загуба в контролите

Националният отбор на България за девойки-старша възраст записа първа загуба в контролните срещи, играни досега. Днес момичетата на ст.треньора Петър Дочев отстъпиха с 3:2 гейма на женския отбор на Левски Волей.

Лъвиците започнаха убедително и играта им тръгна добре като през целия първи гейм те водеха (8-5; 16-8). Младите националки затвориха тази част  без проблеми за 19 минути при резултат 25:14.

Нещата изглеждаха коренно различно през втория гейм, когато волейболистките на Левски Волей взеха инициативата в свои ръце и не позволиха на опонентките си да им отнемат лидерството. Възпитаничките на ст.треньора Радослав Бакърджиев водеха и при двете технически прекъсвания (8-5; 16-9). Този гейм, продължил 20 минути, приключи в полза на „сините” при резултат 25-16.

Въпреки че в третия сет „лъвиците” водеха при първото техническо прекъсване (8-7), от Левски обърнаха резултата и по време на второто техническо прекъсване резултатът беше в  тяхна полза (16-13).  Този обрат  изглежда се отрази на националния отбор на България и в крайна сметка възпитаничките на Бакърджиев се поздравиха за 25-17 в своя полза в гейм, продължил 21 минути.

В четвъртия сет България „показа зъби” и въпреки че по време на първото техническо прекъсване отстъпваха в резултата (6-8), националките ни съумяха да променят развоя на играта (16-14 при второто техническо прекъсване). В крайна сметка, волейболистките на Дочев вкараха мача в тайбрек, след като взеха четвъртия гейм, продължил 22 минути,  при 25-20.

В тайбрека играта тръгна точка за точка. На няколко пъти двата тима се „гонеха” в резултата, но в крайна сметка женският отбор на Левски Волей затвори тази част при 15-11.

За България най-резултатна стана Мирослава Паскова, която записа на сметката си 19 точки и 3 блока. 17 пък добави капитанката на отбора Гергана Димитрова, която също има 3 блока.

За Левски Волей 15 точки отбеляза Нася Димитрова, 14-  Кристина Якимова и 13- Славина Колева. Капитанката на тима Петя Баракова пък направи 5 блока.

Прочетена 517 пъти Последно променена в Понеделник, 21 Април 2014 20:13