Сряда, 08 Април 2015 16:23
България с много важна победа срещу Чехия на Евроволей 2015

Българският национален отбор за кадети взе много важна победа срещу Чехия с 3:0 (25:23, 25:21, 25:22) в четвъртия си мач от Група 2 на Евроволей 2015 за мъже до 19 години, в Коджаели и Сакария. Двубоят бе изключително оспорван и напрегнат през цялото време, а нашите момчета показаха железни нервни в най-трудните моменти и заслужено се поздравиха с успеха. С тези три точки възпитаниците на Драган Иванов почти си гарантираха участие в спора за местата от 5-о до 8-о и запазиха реални шансове за класиране на 1/2-финал. В момента, преди изиграването на останалите срещи от днешния ден, младите „лъвове“ заемат второто място със 7 точки. Лидер е Турция с 8 точки, а след минути започва мачът на домакините с Испания. В късния двубой един срещу друг ще се изправят Румъния и Германия.

Пореден силен мач за „трикольорите“ направи Стефан Иванов, който заби 14 точки (90% позитивно и 70% отлично посрещане, 71% в атака). Капитанът Радослав Парапунов също имаше основна заслуга за успеха с 15 точки (50% в атака), а Пламен Шекерджиев добави 14 точки (52% позитивно и 38% отлично посрещане, 57% в атака). Топреализатор в срещата стана Донован Дзаворонок с 18 точки (50% позитивно и 38% отлично посрещане, 57% в атака).

В четвъртък е последният мач на нашия отбор от груповата фаза срещу Испания. Срещата ще започне в 14:30 часа и ще бъде предавана пряко по www.laola1.tv.

Прочетена 295 пъти Последно променена в Четвъртък, 09 Април 2015 13:03