(0 гласа)
Стефан Иванов (в дясно) наниза общо 52 точки в първите 3 дни на шампионата.
Написана от:
Публикувана в: Национални отбори
Стефан Иванов (в дясно) наниза общо 52 точки в първите 3 дни на шампионата. Автор: CEV

Българският национален отбор за кадети записа една победа и две загуби в първите си три мача на Евроволей 2015 за мъже до 19 години в Коджаели и Сакария. Нашите момчета започнаха лошо шампионата, с поражения от домакина Турция (2:3) и от Германия (0:3), но вчера надиграха Румъния с 3:1 и запазиха реални шансове за класиране на 1/2-финал. В момента младите „лъвове“ се намират на 4-о място с 4 точки и са само на 2 от така ценната втора позиция, която към този момент си я делят Германия и Чехия. Днес е почиведен ден на Евроволей 2015, а в сряда от 14:30 ч. започва много важният мач на „трикольорите“ срещу Чехия. Двубоят ще бъде излъчван пряко по www.laola1.tv.

Ето и някои интересни факти от първите 3 дни на Евроволей 2015:

Единствените непобедени отбори в турнира са Полша и Турция. Двата тима събраха по 8 точки от възможни 9 след първите 3 мача. В резултат на това те ще подновят надпреварата в сряда, като лидери в своите групи.

Дания и Румъния, които са дебютанти на шампионата, продължават да търсят своите първи победи на Евроволей 2015. И докато северните ни съседи спечелиха по един гейм и в трите си срещи до момента, то „викингите“ паднаха с 0:3 от Полша, Италия и Франция.

За 18 мача от началото на турнира се изиграха общо 68 гейма, от  които 4 пет геймови сблъсъка. Интересното е, че в групата на България до момента, само един път победителят бе определен след тайбрек. Това се случи на старта на шампионата, когато възпитаниците на Драган Иванов отстъпиха от домакина Турция с 2:3.

1737 минути е общото игрово време в първите три дни на  Евроволей 2015. В Сакария зрителите са наблюдавали волейбол 914 минути, а в Коджаели с 91 минути по-малко (823).

Двама състезатели си делят първото място в класацията за най-резлутатен волейболист. Адриан Ациобанитей от Румъния и Якоб Зиобровски от Полша имат по 66 точки след първите 3 мача. По този показател най-предно място от нашия отбор заема  Стефан Иванов, който наниза общо 52 точки.

Прочетена 374 пъти Последно променена в Вторник, 07 Април 2015 20:09