Понеделник, 06 Април 2015 16:52
България обърна Румъния за първи успех на Евроволей 2015 за мъже до 19

Българският национален отбор за кадети победи Румъния с 3:1 (20:25, 25:20, 25:18, 25:14) в третия си мач от Група 2 на Евроволей 2015 за мъже до 19 години в Коджаели и Сакария. Нашите момчета допуснаха много непредизвикани грешки и загубиха първия гейм с 20:25, но в следващите три части показаха много добра игра и заслужено се поздравиха с успеха, който е първи за тях на шампионата. Така преди изиграването на останалите срещи от този поток на турнира младите „лъвове“ се изкачиха на 3-о място с 4 точки. Вторият сблъсък от програмата е между непобедените до момента Турция и Чехия, а в късния двубой Германия ще премери сили с Испания.

Топреализатор в срещата със северните ни съседи стана Стефан Иванов, който направи страхотен мач и заби 24 точки (67% позитивно и 60% отлично посрещане, 61% в атака). 20 точки за успеха добави капитанът Радослав Парапунов, който се появи в игра във втория гейм (59% в атака). Пламен Шекерджиев също бе на ниво с 18 точки (62% позитивно и 50% отлично посрещане, 44% в атака). За Румъния най-резултатен бе Роберт Адриан Ациобанитей с 19 точки (54% позитивно и 38% отлично посрещане, 44% в атака).

Утре (7 април) е почиведен ден на Евроволей 2015, а битката в шампионата ще се поднови в сряда (8 април), когато от 14:30 часа „трикольорите“ ще се изправят срещу Чехия.