Четвъртък, 02 Април 2015 00:48
Нова загуба за младите ни волейболни националки на Евроволей 2015

Четвърта поредна загуба записаха волейболистките от националния ни отбор за девойки до 18 години, след като в 4-ия си мач на европейското в Пловдив и Самоков отстъпиха и пред състава на Турция с 0:3 гейма (14:25, 19:25, 28:30) за час и 15 минути в залата на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

Волейболистките ни проспаха първите два гейма, като почти нищо от замисъла на състезателките и треньора Радослав Бакърджиев не се получаваше. Едва в края на втората част загатнахме, че ще се опитаме да вземем нещо от двубоя и да запазим шансове за класиране на световното първенство.

Драмата обаче настъпи в третия гейм – Турция поведе с 12:3, а нашите не само изравниха, но и обърнаха резултата в своя полза – 16:14. Геймът продължи точка за точка почти до края, като туркините взеха аванс чак в края – 24:22. Българките обаче спасиха 2 геймбола и стигнаха до 2 възможности да спечелят тази част – 25:24 и 26:25 след атаки на Миланова. Нервите на нашите съпернички обаче се оказаха по-здрави и в крайна сметка спечелиха гейма с 30:28 и 3:0.

Прочетена 439 пъти Последно променена в Четвъртък, 02 Април 2015 00:52