Понеделник, 30 Март 2015 19:30
Сърбия си осигури място в Пловдив след 3:0 срещу Германия

Сърбия победи Германия с 3:0 гейма (25:18; 25:19; 25:21) и си осигури място в следващата фаза на Европейското първенство в Пловдив.

Мачът започна добре за сръбския тим, който поведе с 4:2 точки, но две добри атаки за германките им позволиха да изравнят при 4:4. Те успяха да поведат с 2 точки за 7:5. Последва ново равенство при 7:7. Сервис в аут на Анастасия Секулич даде точка предимство на немския тим при първото техническо прекъсване. Момичетата на Йенс Тийтбюл „върнаха жеста“ и последва ново равенство – 8:8. Момичетата на Йово Цакович излязоха напред с 2 точки при 12:10. След добра блокада на германките и двоен удар на сръбската разпределителка точките отново бяха изравнени. Добра игра в защита и в атака позволи на сръбкините да поведат с 3 точки – 15:12. Те успяха да запазят тази преднина и до второто техническо прекъсване – 16:13. С по-добра игра в защита и атака западните ни съседки успяха за поведат с 1:0 гейма след 25:18.

Втората част започна силно за момичетата на Йово Цакович, които поведоха с 4 точки. Силна контраатака донесе първата точка за Германия. Две грешки на сервис от страна на германките, лошо посрещане и двоен удар помогнаха на сръбкините да поведат с 5 точки на първото техническо прекъсване – 8:3.Те успяха да затруднят немското посрещане и поведоха с 13:6. С добър сервис момичетата от Германия успяха да намалят изоставането си на 10:13, но сръбкините отвърнаха със силна атака и отново имаха предимство от 5 точки на техническото прекъсване. Немският тим се опита да обърне резутата, подобрявайки играта си на сервис и в посрещане, но отборът от Сърбия не позволи обрат и спечели и втория сет с 25:19.

Третият гейм започна оспорвано. Немският тим подобри играта си в посрещане, като това им даде шанс да организират по-добри атаки. Блокът също помогна и на първата почивка момичетата на Йенс Тийтбюл водеха с 8:7.Сръбският тим успя да изравни при 14:14 и дори успя да поведе на второто прекъсване – 16:15. След почивката германките успяха да си върнат водачеството – 18:17, но не за дълго – 18:18. Играта тръгна точка за точка. Немският тим поведе с 23:20 в края, но момичетата на Йово Цакович направиха 5 поредни точки и спечелиха мача.

Прочетена 495 пъти Последно променена в Понеделник, 30 Март 2015 22:40