Петък, 31 Януари 2014 16:21

Отборите от третия ешелон („А” НВГ) не успяха да продължат напред в турнира за Купа България и отпаднаха още в първия кръг.

„Хектор” загуби от Черно море – БАСК. Момчетата от „Хектор” поведоха с 1:0 гейма, но варненци успяха да обърнат резултата в своя полза за 2:1. Домакините успяха да изравнят геймовете при 2:2, но загубиха тейбрека. Попово 09 също не успяха у дома срещу водача във Висшата лига „Миньор”. Перничани победиха категорично с 3:0 гейма и оставиха Попово 09 извън битката за Купа България. Чорни 98 поведоха с 1:0 на Виктория Волей, но силите им не стигнаха за повече и загубиха с 1:3 гейма. Септември Про-Синема също отпадна от турнира. Столичани не успяха срещу Тетевен Волей в зала „Септември” и загубиха с 1:3 гейма. Тенденцията отборите от по-нисшия ешелон да отпадат след първите срещи не се запази в мачовете при тимовете от Висшата и Суперлигата. „УНСС” победи „Дунав” с 3:2 гейма и за сега е единственият тим от по-долния ешелон, който продължана напред в турнира за Купа България. След драматичен петгеймов двубой „Ботев” отстрани Локомотив 1926. „Пирин ЙЕЙЛ - ЛТУ” се бори мъжки срещу съименника от Разлог „Пирин”, но не успя да продължи в турнира след загуба с 1:3 гейма. Момчетата от Изгрев – 2004 също показаха огромно желание за победа, но „Славия” успя да спре устрема им, побеждавайки с 3:2 гейма. Днес ще бъде изигран и последният мач от първия кръг на Купа България между Раковски 1964 и Арда-Кърджали.